Fotowoltaika Augustów

Firma Sungrant zapewnia kompleksową obsługę instalacji paneli słonecznych. Profesjonalna konsultacja, dobór odpowiednich modeli paneli fotowoltaicznych, zapewnienie optymalnego ich ustawienia, aby pobieranie energii słonecznej było możliwie najbardziej efektywne, wsparcie merytoryczne na każdym etapie projektu – to wszystko dla osób, które są zainteresowane montażem paneli. Fotowoltaika augustów – zobacz, czy to oferta dla Ciebie.

Panele słoneczne - energia pobierana ze słońca

Instalacja PV oraz jej funkcjonowanie są stosunkowo proste. Produkowanie energii elektrycznej przez panele słoneczne jest możliwe dzięki zjawisku, które nazywa się efektem fotowoltaicznym. Chodzi o to, że że w półprzewodniku (zwykle jest to krzem) powstaje siła elektromotoryczna. Co oznacza to dla osób, które chcą mieć prąd? Najprościej rzecz ujmując, w wyniku działania tego zjawiska energia słoneczna zostaje przekształcona w prąd stały, a wszystko dzieje się w ogniwach fotowoltaicznych, czyli najmniejszej jednostce paneli fotowoltaicznych. Prąd stały jednak nie jest prądem, którym możemy zasilać domowe gniazdka, potrzeba falownika (inwertera), aby zamienić go na prąd ziemny, z którego się korzysta na co dzień. Dzięki temu właśnie uzyskujemy docelowe źródło prądu.

Bądź niezależny - ceny prądu ciągle rosną

Szacuje się, że do 2030 roku cena prądu najprawdopodobniej podrożeje o 100%. Inwestując w instalację fotowoltaiczną możesz się uniezależnić od wahań cen prądu, ponieważ będziesz wytwarzać go sam. Dodatkowo, co ważne, Sieciowa instalacja fotowoltaiczna to dobry pomysł na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. Istnieje bowiem możliwość przesyłania nadmiaru wytworzonej energii. Poza tym, system opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering). sprawia, że właściciel mikroinstalacji może oddać nadwyżkę do sieci ogólnej, natomiast ma możliwość jej odbioru w ciągu roku. Poza wymienionymi korzyściami, warto też wiedzieć, że montaż paneli słonecznych nie obciąża dodatkowo środowiska naturalnego, nie produkuje żadnych spalin.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Augustowie

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta