Fotowoltaika Grajewo

Firma Sungrant montuje panele fotowoltaiczne w Grajewie. Poza samą instalacją paneli firma oferuje również wsparcie przy planie inwestycyjnym dotyczącym paneli fotowoltaicznych. Optymalne rozmieszczenie paneli, dobranie odpowiedniego rodzaju czy kąta nachylenia to tylko niektóre punkty z oferty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Grajewa i okolic – fotowoltaika Grajewo pozwoli na pozyskiwanie prądu z naturalnej energii.

Na jakiej zasadzie działa fotowoltaika?

Podstawową jednostką instalacji fotowoltaicznej są ogniwa fotowoltaiczne, które z kolei łączą się w moduły fotowoltaiczne, a te tworzą panele. To właśnie w ogniwach ma miejsce tak zwane zjawisko fotowoltaiczne – przemiana energii słonecznej w prąd stały. Ogniwa buduje się z materiału półprzewodnikowego, który ma za zadanie przewodzić ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych takich jak na przykład temperatura. W zdecydowanej większości instalacji jako półprzewodnik stosuje się krzem. Grupa modułów zasilająca określony falownik tworzy panel fotowoltaiczny, zaś kolejnym elemntem, dzięki któremu można instalować panele na dachu czy też gruncie jest konstrukcja wsporcza – zwiększa ona dodatkowo stabilność całego systemu. Prąd, który powstaje bezpośrednio z energii słonecznej jest prądem stałym, więc aby można było z niego korzystać w warunkach domowych musi zostać przekształcony na prąd ziemny, dlatego właśnie każda instalacja wyposażona jest także w falownik, który przekształca prąd, ale również monitoruje całą instalacją, a w przypadku wykrycia awarii, wyłącza ją.

Fotowoltaika jako inwestycja w ochronę środowiska

W obecnej rzeczywistości, w której katastrofa klimatyczna to zapewne kilkanaście najbliższych lat, świadomość ekologiczna powinna rosnąć, a ekologiczne pozyskiwanie prądu stawać się coraz bardziej powszechne. Panele fotowoltaiczne nie obciążają środowiska naturalnego tak jak na przykład elektrownie węglowe produkujące ogrom spalin. Inwestycja w panele zwraca się po około 5-6 latach.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Grajewie

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta