Fotowoltaika Hajnówka

Panele słoneczne to instalacje pozyskujące prąd, które coraz częściej pojawiają się na polskich domach. Inwestycja w fotowoltaikę opłaca się, a dodatkowo nie obciąża środowiska naturalnego, co w dzisiejszych czasach jest istotne. Rosnąca świadomość ekologiczna mieszkańców kraju sprawia, że panele fotowoltaiczna znajdziemy już na coraz większej liczbie dachów. Fotowoltaika Hajnówka może zostać zamontowana przez firmę Sungrant – profesjonalne podejście, znajomość specyfiki instalacji paneli słonecznych i ich optymalny dobór do panujących warunków sprawiają, że proces przejścia od wyboru do montażu staje się prostszy.

Jak panele słoneczne pozyskują energię słoneczną?

Główną jednostką są ogniwa fotowoltaiczne, które łącząc się, tworzą moduły, natomiast zgrupowane moduły to panele słoneczne, które widzimy na dachach domów. W ogniwach właśnie ma miejsce zjawisko fotowoltaiczne – pozyskanie energii słonecznej i zamienienie jej na prąd stały. Prąd stały jednak nie może być wykorzystany w domowych gniazdkach. Prąd stały ulega przekształceniu w prąd ziemny, który znajduje się w domowych gniazdkach. Aby nastąpił proces zamiany prądów stałego na ziemny musi zostać zainstalowany falownik. Poza tym, że przekształca prąd, kontroluje i monitoruje całą instalację, a w razie awarii prowadzi do jej wyłączenia, aby nie doszło do zniszczenia. Nierzadko instalacje słoneczne mają też konstrukcje wsporcze.

Fotowoltaika - opłacalność instalacji

Instalacja paneli słonecznych jest jednorazowo dość dużym wydatkiem, jednak opłaci się on. Po pierwsze dlatego, że przy regularnym użytkowaniu paneli fotowltaicznych, wkład w montaż zwróci się po około 5-6 latach. Po drugie dlatego, że pozyskiwanie energii w ten sposób jest ekologiczne, co w dzisiejszym świecie, nad którym wisi katastrofa klimatyczna wraz z kończącymi się różnymi surowcami, jest ważnym aspektem. Panele słonecznie nie stanowią obciążenia dla środowiska naturalnego, a korzystają z jego naturalnego zasobu, jakim jest energia słoneczna.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Hajnówce

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta