Fotowoltaika Mońki

Firma Sungrant kompleksowo zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych – przeprowadzi Cię przez cały proces montażu. Od wyboru odpowiednich paneli słonecznych (monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz panele z krzemu amorficznego), po optymalne rozmieszczenie w danej przestrzeni, po pomoc w uzyskaniu dofinansowania i wsparcie merytoryczne na każdym etapie współpracy. Fotowoltaika Mońki – energia ze słońca może również stać się Twoim prądem.

Jak to się dzieje, że panele słoneczne wytwarzają prąd?

Wszystko dzięki istnieniu zjawisku fotowoltaicznemu, czyli zjawisku fizycznemu, w którym poprzez wykorzystanie półprzewodnikowego złącza typu p-n pod wpływem energii przenoszonej przez fotony, elektrony są transportowane do obszaru n, a dziury do obszaru p. Fakt, że ładunki elektryczne przemieszczają się sprawia, iż powstają różnice potencjałów, czyli napięcia elektrycznego. Powstaje wtedy prąd stały. Żeby jednak prąd mógł być wykorzystany do celów domowych, musi być prądem ziemnym – w tym celu instaluje się inwerter, czyli falownik, który poza tym, że przekształca prąd, to monitoruje całą instalację i w razie awarii prowadzi do jej wyłączenia. Podstawową jednostką budulcową paneli słonecznych są ogniwa fotowoltaiczne.

Świadomość ekologiczna - to się opłaca

W dzisiejszym świecie, w którym katastrofa naturalna zmierza do nas wielkimi krokami, wszystkie kroki, które mają na celu jej opóźnienie powinny zostać zastosowane. Wybór systemu grzewczego może być jedną z decyzji podjętą w duchu ekologicznym. Montaż paneli słonecznych i czerpanie za ich pomocą energii słonecznej jest rozwiązaniem w pełni ekologicznym w przeciwieństwie do, na przykład, elektrowni węglowych emitujących dużo dwutlenku węgla, który zanieczyszcza atmosferę. Panele słoneczne to długofalowa, ekologiczna, inwestycja, która powinna być szczególnie bliska osobom, którym leży na sercu los planety. Warto przyczyniać się do zmniejszania zanieczyszczeń, instalując choćby panele słoneczne oszczędzające środowisko naturalne.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Mońkach

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta