Fotowoltaika Sokółka

Firma Sungrant montuje panele fotowoltaiczne w Sokółce. Firma poza instalacją paneli słonecznych służy specjalistyczną wiedzą na temat ich odpowiedniego rozmieszczenia, dopasowania rodzaju paneli do podłoża i warunków. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Sokółki i okolic – fotowoltaika Sokółka może pomóc w wykorzystaniu naturalnych zasobów do ogrzania Twojego domu. Sprawdź, jak to działa.

Jak działa pozyskiwanie energii z paneli słonecznych?

Główną jednostką w instalacji paneli fotowoltaicznych są ogniwa fotowoltaiczne, które łączą się w moduły. Moduły tworzą panele. To przez ogniwa przenika energia słoneczna, tam właśnie zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które oznacza nic więcej jak przemianę energii słonecznej w prąd stały, którego jeszcze nie możemy wykorzystać w warunkach domowych. Aby pozyskana energia mogła nam służyć do domowych celów potrzebny jest jeszcze taki element jak falownik, który przekształca prąd stały w prąd ziemny, z którego korzystamy w naszych domowych gniazdkach. Dodatkowo, falownik pełni funkcję kontrolną, nadzoruje całość instalacji, a w przypadku awarii, następuje jej automatyczne wyłączenie. Poza wymienionymi elementami, w zależności od położenia paneli słonecznych, stosuje się jeszcze konstrukcję wsporczą pomagającą ustabilizować całą instalację. Jeśli panele słoneczne wyprodukują więcej energii niż jest potrzebna, to nadmiar energii zostaje przekazany do sieci energetycznej, natomiast właściciele paneli mogą odebrać 80% wyprodukowanej energii. Dla instalacji, których moc nie przekracza 10kWp wprowadzono stosunek 1:0,8 w ramach systemu opustu, co jest równoznaczne z tym, że na 1kWh oddaną do sieci właściciel paneli może odzyskać 0,8 kWh.

Jak działa pozyskiwanie energii z paneli słonecznych?

Panele słoneczne zyskują ostatnio na popularności. Szczególnie teraz, w kryzysowej sytuacji środowiska naturalnego warto pomyśleć nad jego kondycją i tym, jak możemy się przyczynić do jego poprawy. Instalacja fotowoltaiczna nie obciąża środowiska naturalnego, a inwestycja w nią zwraca się po około 5-6 latach.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Sokółce

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta