Fotowoltaika Suchowola

Firma Sungrant świadczy usługi fotowoltaiczne, które stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Fotowoltaika Suchowola – panele słoneczne w Twoim mieście. Sprawdź ofertę i ciesz się prądem z naturalnego źródła. Kompleksowa oferta instalacji paneli fotowoltaicznych – wsparcie merytoryczne na każdym etapie instalacji produktu, dobór odpowiednich paneli, optymalne rozmieszczenie i ułożenie paneli, które pozyska najwięcej energii słonecznej.

Panele słoneczne - zasada działania

Główną jednostką instalacji fotowoltaicznej jest ogniwo fotowoltaicznej – dzięki niemu właśnie zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, czyli zjawisko fizyczne polegające na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym dzięki obecności promieniowania świetlnego. Innymi słowy, pod wpływem energii słonecznej powstaje prąd stały. Ogniwa łączą się w moduły fotowoltaiczne, a te z kolei tworzą panele. Aby jednak prąd, który wytwarzają był zdatny do domowego użytku, musi zostać przekształcony na prąd ziemny (czyli taki, który jest w domowych gniazdkach) – do tego celu instaluje się falownik. Poza tym, że przekształca on prąd, dodatkowo kontroluje całą instalację, a w razie awarii wyłącza ją, aby nie uległa zniszczeniu.

Fotowoltaika - opłaty instalacji

Pojedynczy panel fotowoltaiczny kosztuje średnio ok. 700-900 zł w zależności od rodzaju. Koszt instalacji fotowoltaicznej dla przeciętnej rodziny wynosi między 15 000 a 25 000 złotych. FInalna cena uzależniona jest od kilku czynników: mocy wybranej instalacji, rodzaju paneli, możliwości dofinansowania. Dokładna wycena jest możliwa po uzyskaniu wszystkich parametrów potrzebnych do instalacji paneli. Zakładając, że czteroosobowa rodzina zużywa w rok około 3000 kWh, a instalacja fotowoltaiczna pokrywa 100% zapotrzebowania, możliwe do zaoszczędzenia jest ok. 1800 zł. Należy również podkreślić, że panele fotowoltaiczne nie stanowią obciążenia dla środowiska naturalnego, co jest bardzo istotne w obecnej rzeczywistości. Instalacja paneli ma szansę się zwrócić po około 5-6 latach użytkowania.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Suchowoli

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta