Fotowoltaika Zabłudów

System fotowoltaiczny korzysta z energii słonecznej do wytwarzania prądu, a tym samym nie ma negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego i pozwala w długofalowej perspektywie obniżyć rachunki za prąd. Instalacje paneli słonecznych z roku na rok są przeprowadzane coraz częściej. Fotowoltaika Zabłudów – sprawdź, jaką ofertę ma dla Ciebie firma Sungrant instalująca panele słoneczne.

Energia słoneczna dostępna również dla Ciebie

Energia słoneczna jest przetwarzana na prąd dzięki istnieniu zjawiska fotowoltaicznego. Dzięki niemu pojawia się prąd stały, który jednak, aby był zdatny do użytkowania, musi jeszcze zostać przekształcony na prąd ziemny, którego powszechnie używa się w domowych gniazdkach. Zamiana prądu stałego w ziemny to już zadania dla falownika, czyli inwertera. Poza tym, że dokonuje on przekształcenia prądu, kontroluje działanie całego systemu, dostosowuje odpowiednią temperaturę do warunków atmosferycznych i w razie awarii, odcina instalację. Przy niektórych instalacjach fotowoltaicznych stosuje się tez konstrukcję wsporczą – dzięki niej cały system jest stabilnie ulokowany. Koszt zainstalowania całego systemu waha się od 15 do 25 tysięcy złotych, jednak zwrot następuje po ok. 5-6 latacj.

Bądź niezależny od cen prądu

Szacunkowe wyliczenia podają, że do 2030 ceny prądu mogą wzrosnąć nawet o 100%. Montaż paneli słonecznych pozwoli uniezależnić się od dynamicznego rynku cen prądu. Dodatkowo, instalacja fotowoltaiczna jest w pełni przyjazna środowisku naturalnemu w porównaniu do innych metod grzewczych, na przykład węgla. Koniecznym do nabycie elementem instalacji fotowoltaicznej sieciowej jest licznik dwukierunkowy, który zlicza energię elektryczną, wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną i pobraną z sieci publicznej. Urządzenie mierzy w sposób dwukierunkowy przepływu prądu, czyli do sieci i od sieci. Na podstawie danych uzyskanych z licznika dwukierunkowego, właściciel paneli słonecznych rozlicza się z zakładem energetycznym tak, aby zachować funkcjonalność całego systemu.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Zabłudowie

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta