Fotowoltaika Zambrów

System fotowoltaiczny korzysta z energii słonecznej do produkcji prądu, a tym samym sprzyja ochronie środowiska naturalnego i pozwala obniżyć rachunki. Fotowoltaika Zambrów – firma Sungrant świadczy tutaj kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki. Sprawdź, jaką ofertę możemy dla Ciebie wybrać.

Czerp energię ze słońca

Podstawową jednostką budulcową paneli słonecznych są ogniwa fotowoltaiczne – w ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, które, w dużym uproszczeniu, zamieniają energię słoneczną na prąd stały. Ogniwa łączą się w moduły, a moduły tworzą panele słoneczne, które widzimy na dachach domów. Aby jednak cała konstrukcja działała prawidłowo potrzebny jest także inwerter (jednofazowy bądź trójfazowy), który przekształca prąd stały w prąd ziemny – docelową formę prądy, z której korzystamy w domu. Zasada działania fotowoltaiki opiera się na jak największym dostępie do promieni słonecznych, w wyniku czego zwykle panele są instalowane dachu lub gruncie od strony południowej. W przypadku, gdy ogniwa montuje się na gruncie lub ogrodzeniu konieczne jest wykorzystanie tzw. wysięgników, by zainstalować je na wysokości 1,5-2,5 metra, bez utraty metrów kwadratowych działki.

Postaw na niezależność

Do 2030 roku cena prądu może być wyższa od obecnej nawet o 100%. Instalacja fotowoltaiczna sprawia, że wszyscy jej właściciele stają się bardziej niezależni od ewentualnych wahań na rynku dotyczących ceny prądu. Nadwyżka wyprodukowanej energii zostaje przeniesiona do sieci publicznej, jednak osoby posiadające panele mogą ją odebrać w ciągu roku. Niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej sieciowej jest licznik dwukierunkowy, który zlicza energię elektryczną, wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną i pobraną z sieci publicznej. Urządzenie dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu, czyli do sieci i od sieci. Na podstawie tych wyliczeń właściciel paneli słonecznych rozlicza się z zakładem energetycznym, dzięki czemu zachowana zostaje funkcjonalność całej instalacji.

Realizacje instalacji fotowoltaicznych w Zambrowie

Sprawdź nasze wszystkie realizacje!

System ratalny do systemów OZE

Żeby zwiększyć dostępność tej technologii, SunGrant wraz z bankiem partnerskim Alior Bank oraz Santander, przygotował dla swoich klientów dwie linie finansowania oraz pomaga w zdobyciu dofinansowań na ekologiczną produkcję prądu we własnym domu. Proces aplikacji o kredyt jest darmowy i pozbawiony ukrytych kosztów – oprocentowanie zmienne i prowizja za jego udzielenie również wynoszą 0%. Co istotne, takie warunki obowiązują niezależnie od terminu spłaty kredytu.

Dotacje “Mój Prąd”

Ponieważ zależy nam na zadowoleniu naszych Klientów, oprócz instalacji systemu i serwisu proponujemy również kompleksowe doradztwo. Chętnie pomożemy Ci w pozyskaniu dofinansowania, przygotujemy projekt i zajmiemy się montażem oraz serwisem fotowoltaiki. Takie rozwiązanie to dla Klientów oszczędność czasu i gwarancja obsługi na najwyższym poziomie.

Jesteś zainteresowany
naszą ofertą?

cta