Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne z projektu 5.1 – masz wybór!

Czytelniku!

Na początek ważna informacja – wystartował program 5.1 z dotacją dla gmin i miast województwa Podlaskiego. Ma on na celu wsparcie aż do 85% wydatków związanych z inwestycją z zakresu instalacji fotowoltaicznych- czyli energii wytwarzanej z promieni słonecznych. Wzięcie udziału w projekcie jest bardzo proste, wystarczy sprawdzić, czy gmina znalazła się na liście dofinansowania, a następnie złożyć odpowiedni wniosek. Zastanawiasz się czy Twoja gmina otrzymała dotację? Sprawdź to na mocoszczędzania.pl

Wybierając fotowoltaikę do Twojego domu podejmujesz już bardzo dobry pierwszy krok! Pozyskiwanie energii ze słońca nie dość, że jest to darmowe źródło prądu, które pomoże obniżyć Twoje rachunki do minimum, to jeszcze umożliwia Ci dbanie o środowisko, w którym żyjesz. Rezygnacja korzystania z rozwiązań, które wytwarzają wiele zanieczyszczeń i odpadów, to dobra przyszłość dla nas wszystkich.

Pamiętaj, że decydując się na instalację masz wybór! Tworząc projekt instalacji bierzemy pod uwagę wiele ważnych aspektów, w tym również Twoje wymagania, teraz z łatwością możesz wybrać jaki sprzęt Cię interesuje, ale zanim trochę Ci o nim opowiemy.

Oferta Optimum Zawiera w sobie Inwertery fotowoltaiczny marki Solis, która istnieje na rynku już od kilkunastu lat, dzięki czemu posiada już spore doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych rozwiązań, dostarczają na rynek doceniane przez miliony użytkowników domowych, ekonomiczne rozwiązania ekologiczne. Co więcej realizują projekty dla klientów przemysłowych. Inwertery Solis posiadają liczne wymagające certyfikaty jakości, dzięki ich wydajności i trwałości w nawet najbardziej wymagających warunkach. Powstają one w zautomatyzowanej fabryce w Ningbo, w prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach. Falowniki Solis dostępne są w modelach jednofazowych i trójfazowych, przeznaczonych dla budynków mieszkalnych i obiektów komercyjnych.

Gama inwerterów solarnych Solis w różnorodny sposób zaspokaja potrzeby wielu osób z zamiarem wykorzystania energii słonecznej przy ograniczonym budżecie.

Ważnym aspektem uzyskania jak największej wartości z falownika słonecznego jest wybór falownika o odpowiednim rozmiarze w celu optymalizacji wydajności systemu paneli słonecznych. Standardy wydajności inwerterów w budynkach mieszkalnych wynoszą na ogół od 95 do 98 procent. Falowniki Solis spełniają te normy i mają co najmniej 97% maksymalnej wydajności w całym asortymencie produktów.

Szereg modeli Solis ma ponad 98% maksymalnej wydajności, jednym z nich jest Solis-3P (5-20) K-4G-AU. Ten trójfazowy inwerter szeregowy z podwójnym MPTT ma maksymalną sprawność 98,7%, co czyni go jednym z bardziej wydajnych falowników w branży.

Oferta Premium SolarEdge wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i nieustannie koncentrując się na innowacjach tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszłe postępy. Założona w 2006 roku firma SolarEdge opracowała zoptymalizowane rozwiązanie z falownikiem DC, które zmieniło sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Inteligentne rozwiązanie inwerterowe SolarEdge maksymalizuje wytwarzanie energii, jednocześnie obniżając koszt energii wytwarzanej przez system fotowoltaiczny, w celu poprawy zwrotu z inwestycji.

W przypadku SolarEdge istnieje jeden istotny czynnik bezpieczeństwa: falowniki automatycznie odcinają napięcie w przewodach panelu, aby chronić każdego na dachu podczas instalacji, konserwacji lub w przypadku pożaru.

· Zaawansowane europejskie standardy bezpieczeństwa

· Certyfikowany zgodnie z IEC 60947 i VDE 2100-712

· 12 lat gwarancji standardowej

· Kompleksowe wsparcie techniczne

Jako klient otrzymujesz zatem więcej energii ze swojego dachu, większy uzysk energii z systemu i lepszy zwrot z inwestycji.

Jeżeli decydujesz się na jedną z opcji skontaktuj się z nami! Chcesz mieć w swoim domu nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie pozyskanie energii elektrycznej? To świetnie się składa! Nie zapomnij, że właśnie trwa projekt 5.1, dzięki której otrzymasz dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną nawet

do 85%! Warto uważnie obserwować informacje ze swoich Gmin i zdecydować się na najlepszą jakość Instalacji Fotowaltaicznej

Więcej artykułów