Ruszył nabór do programu Mój Prąd 5.0

Ruszył nabór do programu Mój Prąd 5.0

Drodzy Państwo!

Z radością przypominamy że 22.04.2023 ruszyła piąta edycja programu “Mój Prąd” , który ma na celu wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii. Program dysponuje ogromnym budżetem wynoszącym 955 000 tys. zł, z czego 855 000 tys. zł pochodzi ze środków zobowiązania wieloletniego “OZE i efektywność energetyczna” ☀️

W programie Mój Prąd 5.0 wyodrębniono trzy grupy prosumentów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie:

  • Osoby, które korzystają z systemu net-billing i dotychczas nie otrzymali dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej.
  • Osoby, które korzystają z systemu net-metering i dotychczas nie otrzymali dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem, że przejdą na system net-billing.
  • Osoby, które korzystają z systemu net-metering i skorzystali z dofinansowania do mikroinstalacji fotowoltaicznej, pod warunkiem, że spełnią kilka warunków, m.in. zmienią system rozliczeń na net-billing i zgłoszą dodatkowe urządzenie do dofinansowania.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o programie “Mój Prąd 5.0”, zapraszamy na naszą podstronę dedykowaną temu programowi pod tym linkiem – https://sungrant.pl/program-moj-prad-co-warto-wiedziec.

Mogą państwo również sprawdzić informację na stronie rządowej dotyczącej programu “Mój Prąd 5.0” tutaj – https://mojprad.gov.pl.

Z poważaniem,
Zespół SunGrant

Grafika z napisem "Ruszył nabór do programu Mój Prąd 5.0"

Więcej artykułów