Fotowoltaika w okresie jesienno – zimowym

Zastanawiasz się nad inwestycją fotowoltaiczną, lecz masz wątpliwości czy takie rozwiązanie działa przez cały rok?

W Polsce nie odnotowano problemów z wydajnością paneli fotowoltaicznych, a zmiany klimatyczne jeszcze bardziej nas w tym utwierdzają. Panele fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w elektryczną i sprawują swoją funkcję przez cały rok – także w okresie jesienno-zimowym kiedy dni są krótsze. Wydajność zależna jest od ilości godzin słonecznych w ciągu dnia. Dlatego też lato jest okresem, kiedy panele generują 80% rocznego zapotrzebowania na prąd. Uzyskana nadwyżka jest magazynowana w sieci energetycznej a my możemy ją spożytkować właśnie zimą, co za tym idzie każdy właściciel paneli fotowoltaicznych ma korzyści z takiej instalacji przez cały rok!

Dobrze zamontowana instalacja nie powinna obawiać się nawet dużych opadów śniegu zimą.

Dobry kąt montażu paneli utrudnia odkładanie się na nim śniegu, więc nie blokuje on przedostających się cennych promieni słonecznych. Najlepszymi warunkami pogodowymi do produkcji energii elektrycznej dla modułów fotowoltaicznych są chłodne, słoneczne dni – to właśnie wtedy jesteśmy w stanie złapać jak najwięcej cennej energii płynącej ze słońca.

Ogólna wydajność paneli fotowoltaicznych w okresie jesienno-zimowym jest z pewnością niższa niż latem – lecz nie zerowa! Pamiętajmy, że magazynowana energia może być wykorzystywana przez cały rok, a zaoszczędzone pieniądze możemy wykorzystać na inne cele i inwestycje.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas -> 85 777 70 11

Więcej artykułów