Fotowoltaika według IKEA

Jeśli masz wątpliwości, czy fotowoltaika się opłaca, może przekona cię fakt, że IKEA inwestuje w nią od ponad 20 lat i zainstalowała już ponad 750 000 paneli słonecznych. Robi wrażenie, prawda?

To wiemy wszyscy: IKEA, szwedzki producent mebli, to mistrz świata oszczędnych rozwiązań. Nie słyną oni z  luksusów, ale z maksymalnie praktycznie wykorzystanej przestrzeni i surowców. W Polsce mają rzeszę odbiorców ze względu na praktyczne rozwiązania i kilka innych zalet – każdy pewnie widzi inne, choć oczywiście; część osób za nimi nie przepada. Ale rozrzutności na pewno nikt im nie zarzuci; IKEA słynie z optymalizacji kosztów. I zapewne właśnie dlatego – dla konkretnych oszczędności – sieć od dekad inwestuje w fotowoltaikę. I zachęca do tego innych w serii filmów opublikowanych na Youtube.

Kilka ciekawostek na temat inwestycji IKEA w fotowoltaikę:
– 750 000 modułów fotowoltaicznych w 22 krajach
– Pierwsza instalacja w 1997 roku (o mocy 50 kWp)
– 152 ary powierzchni wszystkich modułów PV zainstalowanych przez IKEA

To, co nas dziś interesuje najbardziej to fakt, że IKEA opublikowała na swoim profilu serię filmów poświęconych fotowoltaice. Tłumaczą one od podstaw metody pozyskiwania energii ze słońca, obalają kilka mitów, podają w przystępny sposób niemało faktów. Wszystkie możesz obejrzeć poniżej – wprost w tym wpisie.

Więc… Bądź mądry jak IKEA i postaw na fotowoltaikę. Ale najpierw możesz obejrzeć jej filmy.

IKEA – seria filmów “Odkrywamy Fotowoltaikę”:

 

Więcej artykułów