Pompa ciepła w praktyce – filmy

Czy pompa ciepła jest głośna? Ile zużywa prądu? Czy wygodnie się ją użytkuje?


Na imię ma Zdzisław, wszyscy na niego mówią „Dzidek” i prowadzi na YouTube kanał „Działka i ja”, który ma całkiem sporą oglądalność. Na kanale tym, w kolejnych filmach, omawia przeróżne zagadnienia dotyczące budowy i utrzymania domu; który zaczął stawiać 18 kwietnia 2019 roku. Co ważne: omawia je tak po ludzku, nie fachowo, ale jako klient i użytkownik. I to jest właśnie siłą tych filmów; są proste i wiarygodne.

W odcinku pod tytułem „Ile prądu zużywa pompa ciepła? Daikin Altherma 14 kW”, Zdzisław podsumowuje praktyczne aspekty funkcjonowania pompy ciepła – jej głośność, wydajność, zużycie i koszty prądu. To ostatnie w sumie interesuje nas chyba nawet najbardziej, bo doinstalowanie pompy ciepła do własnej instalacji fotowoltaicznej, aby zużywać nią nadmiary wyprodukowanego przez nasze panele słoneczne prądu, to często stosowane i polecane rozwiązanie. Ile można na tym zaoszczędzić? W każdym domu wyniki będą inne, ale i takie wnioski, jak podane na poniższych filmach, są ciekawe. Zapraszamy – obejrzyjcie:

I możecie porównać te wyniki z kolejnym, podobnym filmem Zdzisława, w którym podsumowuje on użytkowanie i zużycie prądu przez podobną, ale “dwa razy mniejszą” (mocą oczywiście) pompę Ariston 7 kW.:

Więcej artykułów