Rekord wytwarzania energii elektrycznej przez źródła odnawialne W Polsce

Jeżeli interesujesz się informacjami ze świata odnawialnych źródeł energii zapewne już wiesz, że instalacje fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną bezpośrednio z promieni słonecznych. Nietrudno będzie ci znaleźć znacznie więcej informacji o tym na naszej stronie, ponieważ zajmujemy się tym profesjonalnie. W panelach słonecznych dochodzi do procesu elektrycznego, który naturalnie występuje w niektórych rodzajach materiałów, zwianych półprzewodnikami. Elektrony w tych materiałach są uwalniane przez energię słoneczną i mogą być indukowane do przemieszczania się przez obwód elektryczny, zasilając urządzenia elektryczne lub wysyłając energię elektryczną do sieci.

System instalacji fotowoltaicznej może pozyskiwać prąd właściwie do wszystkiego, od niewielkich sprzętów jak na przykład znaki drogowe po domy czy duże przedsiębiorstwa.

SunGrant Białystok

Obecnie polski rynek znacznie zwiększył swoją inwestycję w rozwój ekologicznych rozwiązań, jak wspomniane instalacje fotowoltaiczne. Pojawia się coraz więcej programów, dofinansowań oraz projektów. Dzięki temu w ubiegły piątek w Polsce padł rekord wytwarzania energii eklektycznej przez źródła odnawialne. Zgodnie z informacjami podanymi przez operatora przemysłowego energii elektrycznej PSE o godzinie 12.45 OZE dostarczały 7860,3 MW mocy. Poprzedni rekord został pobity o prawie 1300 MW.

Z informacji PSE możemy wyczytać, że w szczytowym momencie produkcji OZE pokrywały około 35%. krajowego zapotrzebowania na energię. Zapotrzebowanie na moc między 12:00 a 13:00 było rzędu 22 tys. 300 MW.

W rekordowym momencie produkcji z OZE fotowoltaika dostarczała 2779 MW, a generacja źródeł wiatrowych przekraczała 5000 MW. Warto też zaznaczyć, że poprzedni rekord wytwarzania z OZE był stosunkowo niedawno, ponieważ 21 marca. Wtedy wyniósł on 6572,1 MW.

Więcej artykułów