Warszawa: 50% dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej

I to jest konkret. 15 000 zł dofinansowania + ulga podatkowa. W zależności od wartości projektu (i progu podatkowego), może to oznaczać 50%, a nawet więcej, dofinansowania kosztu instalacji. Start: 1 września. Miasto: Warszawa.

Już jutro, 1 września, rozpocznie się nie tylko rok szkolny, ale też przyjmowanie wniosków do nowego programu dofinansowania fotowoltaiki (choć nie tylko jej) w Warszawie. Program generalnie – dość spektakularny w swoich założeniach. W jego ramach suma dofinansowania i ulg podatkowych może nawet przekroczyć 50% całkowitego kosztu założenia instalacji. Na dofinansowanie te składają się:

– do 15 000 zł bezpośredniego dofinansowania (1500 zł na każdy 1 kWp)
– podatkowa ulga termomodernizacyjna dla klientów indywidualnych, w wysokości 17, 19 lub 32% od tej części kwoty, którą klient opłaca sam (max: 53 000 zł odliczenia od podatku dochodowego)

Sama kwota dofinansowania jest zwolniona z podatków oraz bezzwrotna, a po dofinansowanie wnioski mogą złożyć zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Środki pochodzą z budżetu m.st. Warszawa, a o ich przyznaniu decyduje kolejność złożenia wniosków, więc… spieszcie się i powodzenia. A my czekamy na równie spektakularne programy w innych miastach i regionach Polski.

Zdjęcia: ZASEKUNDE.PL

Więcej artykułów